Partneři

Albín

Albín (1997), mladý zpěvák a tvůrce muzikálů

Albín vyrůstal ještě se svojí sestrou v pěstounské rodině. Vztahy mezi ním a pěstouny se však narušily a Albín byl zařazen do dětského domova. V té době se u něj objevilo zaujetí pro sólový zpěv a touha psát a nacvičovat muzikálové příběhy.

Albín své pěvecké dovednosti pravidelně prezentuje v soutěži Staňkovský Slavík (s nemalým úspěchem). V prostředí základní školy se podílel na realizaci muzikálů Noc na Karlštejně a To všechno vodnes čas. V současné době studuje na SOU v Horšovském Týně, učební obor kuchař. Účinkuje ve školní žákovské kapele, pravidelně dobročinně vystupuje v penziónech pro důchodce. Rovněž dobrovolně pomáhá v kostele ve Staňkově a chystá zde i své vokální vystoupení.

Albín

Albín na festivalu Já Tobě, Ty mně

Mezi vysněné cíle tohoto nadaného chlapce patří vydání vlastního CD s písněmi, účinkování v „opravdovém“, profesionálním muzikálu, studium sborového zpěvu při ZUŠ, nebo na konzervatoři. V současné době napsal samostatně vlastní muzikál „Cesta k víře“ a spolu s občanským sdružením Ve spojení připravuje jeho realizaci.

Albín své pěvecké umění nacvičuje v dětském domově takříkajíc „na koleně“, bez jakýchkoli technických pomůcek. Aby se nácvik co nejvíce podobal skutečným podmínkám při vystoupeních, potřeboval by profesionální dynamický mikrofon s příslušenstvím, zesilovač s reproduktorem – kombo. Toto vybavení se podařilo díky pomoci Nadačního fondu Veolia pro Albína pořídit.

Logo Nadační fond Veolia

Albín chce díky získané podpoře do února roku 2015 kompletně dokončí vlastní scénář muzikálu „Cesta k víře“ a za pomoci Občanského sdružení Ve spojení Praha jej premiérově uvést na jevišti. Albíne, držíme palce!