Partneři

Markéta

Markéta (1995), westernová jezdkyně

Markéta se stala jedním z prvních příjemců věcné podpory Nadačního fondu Incrementum. Vyrůstá v Dětském domově Domino – Plzeň a již od malička se zajímá o koně, jezdectví a vše, co s nádhernými a inteligentními zvířaty souvisí.

Markéta pravidelně dochází na Ranč Šídlovák, kde s koňmi pracuje, organizuje vyjížďky zájemců o jezdectví a věnuje se tzv. westernové jízdě. Aby tento svůj „koníček“ mohla provozovat na vyšší úrovni a případně směřovat k veřejným vystoupením (např. s trikovou westernovou show), potřebovala příslušné vybavení a kostýmní doplňky. Příspěvek od rodičů či blízkých příbuzných, pro jiné děti běžný, Markéta očekávat nemohla. Z kapesného, které v dětském domově dostává, by na své vybavení šetřila několik let.

Markéta měla to štěstí, že byla zařazena do programu „Šipka“ Nadačního fondu Incrementum, odpovědně si stanovila svůj osobní cíl a vzhledem k tomu, že ve svém zájmovém oboru již něco dokázala, byla Správní radou NF vybrána k udělení podpory.

Jak Markéta zvládá klisnu Amazonku a zda jí sluší westernový jezdecký oděv – dar NF Incrementum si můžete prohlédnout na fotografiích.