Karolína - moderní gymnastka

Karolína vyrůstá v rodině pouze s maminkou a starším bratrem. Pro maminku samoživitelku není vůbec jednoduché zabezpečit Karolíně veškeré potřeby, které s jejími zájmy, tedy i s gymnastikou, přímo souvisejí. Karolína (i její bratr) se tedy musí umět postarat sama o sebe více než jiné děti jejího věku.

Kája trénuje v oddílu moderní gymnastiky TJ Slavoj přibližně od svých 4 roků. Ještě jako malá, v rámci kategorie „Naděje nejmladší“ začíná sbírat své první medaile (bronzové, stříbrné i zlaté). V roce 2015 a 2016 se v Západočeské gymnastické lize umístila v celkovém pořadí na krásném 2. místě. V oblastním přeboru moderní gymnastiky byla v roce 2016 dokonce první.

Karolína se poprvé ucházela o podporu NF Incrementum v květnu 2016. V programu POUPĚ jí byl zakoupen gymnastický trikot Pastorelli a uhrazeny pololetní příspěvky oddílu TJ Slavoj Bory. Podmínkou tohoto daru byla úspěšná účast Karolíny v Západočeské gymnastické lize 2017 – stanovené umístění do 3. místa se jí v jednom ze třech závodů povedlo (jednalo se o závod v Karlových Varech).

Podruhé se dívka o podporu Nadačního fondu Incrementum přihlásila v roce 2018. Jako svoje osobní závazky si stanovila hned 2 cíle: v první řadě chce v sezóně 2018 / 2019 secvičit sestavu s gymnastickým míčem – svoji první sestavu s míčem, úplně novým náčiním. Druhým závazkem / cílem je umístění alespoň v jednom závodě sezóny 2018 / 2019 do třetího, medailového místa.

V případě splnění obou závazků má přání, aby jí byl zakoupen gymnastický míč Pastorelli glitter HIGH VISION v hodnotě 1 267,- Kč a gymnastický trikot v hodnotě 5 500,- Kč. Dále se podpora zaměřila na úhradu pololetních oddílových příspěvků TJ Slavoj Bory ve výši 4 300,- Kč. Podpora Karolíny probíhá opět v rámci programu POUPĚ.

Karolína tedy postupuje od jednodušších náčiní (obruče a švihadla) k obtížněji ovládaným, složitějším prvkům – míč, atd. Dlouhodobý cíl této stále se rozvíjející mladé gymnastky je oproti tomu minulému mnohem reálnější: jejím plánem je zúčastnit se opět mistrovství České republiky v moderní gymnastice. Karolína dospívá i v oblasti svých přání a vizí.