Lucie - olympijská naděje

Lucie, 12 let 

Moderní gymnastka směřující na olympiádu

Lucii B. jsme již v našem nadačním fondu podpořili – v loňském roce dostala od NF závodní malovaný dres „Ledové ostří“ a pololetní oddílové příspěvky člena klubu TJ Slavoj Plzeň. Její gymnastické začátky a neuvěřitelnou snahu a píli, které ze sebe vydává navzdory ne zcela příznivé rodinné situaci – to vše je popsáno v medailonku k prvnímu udílení podpory v roce 2016. 

V tuto dobu již můžeme konstatovat, že oba dva cíle, které si sama dívka stanovila, také splnila. Úspěšně prošla přijímacími zkouškami na plzeňské Sportovní gymnázium a stejně úspěšně – s vynikajícími výsledky – jej studuje. Součástí 1. cíle bylo pololetní vysvědčení s vyznamenáním; vysvědčení dopadlo na výbornou – měla samé jedničky. Druhým cílem bylo umístění na podzimním závodu Systherm cup do 7. místa. Tady jí o vlásek utekla bronzová medaile – byla čtvrtá (což je sice „bramborová“ medaile, ale na splnění cíle to velmi dobře stačilo).

V roce 2017 je to už ale trochu jiná Lucka, než byla před rokem. Na základě svých gymnastických úspěchů se posunula poněkud dál. Od ledna 2017 se pravidelně zúčastňuje tréninků ve sportovním středisku mládeže SK MG Máj v Českých Budějovicích (kromě standardních tréninků v mateřském klubu TJ Slavoj Plzeň). Pro působení v tomto středisku si ji osobně vybrala trenérka, která již jednu svoji svěřenkyni dovedla na Olympijské hry v Athénách 2004. To zní tedy jako obrovský postup – je však podložený nesmírnou pílí, úsilím a odříkáním. 

Lucie zároveň postoupila z kategorie Kadetky mladší do mnohem těžší a konkurenčně nabité kategorie Naděje starší. Tato kategorie je již mistrovskou třídou, ze které je možné postoupit do reprezentace. Hlavní díl sportovního úsilí a práce tedy na Lucku teprve čeká.

Právě z důvodu jasného postupu do vyšší kategorie v oblasti svého zájmu byla dívka vybrána správní radou Nadačního fondu Incrementum pro opětovné přidělení věcné a materiální podpory. Tentokrát požádala o zakoupení závodního multibarevného dresu na MG (4dance.cz) s ohledem na přípravu podzimní skladby s míčem také kvalitní gymnastický míč Sasaki. Vzhledem k dosavadním sportovním, ale i studijním úspěchům Lucie (stále jen samé výborné) rozhodla správní rada Incrementa o uhrazení pololetních oddílových příspěvků TJ Slavoj Plzeň. Lucka byla tentokrát zařazena do programu ŠIPKA, neboť se posunula mezi dvanáctileté, pro které je tento program podpory určen.

Lucie samozřejmě věděla, že v případě udělení podpory nadačním fondem bude zavázána ke splnění vytyčeného osobního cíle. A protože má své cíle posazené vysoko, stanovila si hned 3: zúčastnit se mistrovství ČR v moderní gymnastice 2017, které se bude konat v Jihlavě; ve Sportovním středisku MG Máj České Budějovice absolvovat v sezóně 2017 / 2018 průměrně 2 tréninky měsíčně (mimo své pravidelné tréninky v oddílu TJ Slavoj); v prvním pololetí školního roku 2017 / 2018 dosáhnout vysvědčení s vyznamenáním.

Dlouhodobý cíl Lucie se týká perspektivy, která se jí zařazením mezi sportovkyně českobudějovického střediska MG otevřela. Ráda by v SK MG Máj působila alespoň tak úspěšně, jako ve svém mateřském oddílu a směřovala tak do reprezentace na Olympijských hrách v roce 2020.

preview