Filip

FILIP – talentovaný fotbalista

Filip žije v šumavském městečku Volyně, kde chodí společně se svým bratrem Petrem (dvojčetem) do sedmé třídy základní školy. Od útlého dětství rád sportuje – lyžuje, jezdí na horském kole, ale nejvíce se věnuje své velké sportovní lásce – fotbalu. Aktivně hraje fotbal od svých šesti let a jeho mateřským oddílem je SK Slavoj Volyně.

Ve fotbale prošel postupně všechny posty, až dospěl na pozici brankaře a branka mu učarovala. Přes kategorii přípravek postoupil do mladších žáků, kde v současné době hraje. Když je potřeba, vypomáhá i vyšší věkové kategorii starších žáků. Je nutno dodat, že i zde podává výborné výkony s výbornými výsledky. V tréninkové činnosti má nejlepší docházku z celého družstva. Jeho aktivita a poctivost v přípravě je příkladná. I přes svůj mladý věk je mu jasné, že bez těchto předností by vyšších cílů nedosáhl.

Při všech sportovních aktivitách je ale nemalým průvodcem značné finanční zatížení pro toho, kdo mladého sportovce podporuje. Vzhledem k tomu, že finanční možnosti Filipových rodičů nejsou v současné době natolik dobré, aby mohli jeho potřeby pro tento druh sportu plně pokrývat, požádal o pomoc Nadační fond Incrementum.

Správní rada nadačního fondu Filipovu žádost projednala a odsouhlasila materiální podporu ve formě zapůjčení sportovního vybavení na dobu 1 roku. Při splnění daného cíle zůstanou veškeré sportovní věci Filipovi. Filip potřeboval pro své sportování kopačky, brankařské rukavice, brankařský dres, fotbalový míč, stulpny.