Partneři

Eliška

Eliška (2000), mladá jezdkyně na koni

Eliška je třináctiletá slečna, která žije se svojí maminkou a atypickým autismem postiženou sestrou Anežkou na venkově nedaleko Plzně.

Eliška na koni

Eliška má ráda koně

Velkou zálibou Elišky jsou zvířata, zejména koně. Od svých 5 let jezdí ve dvou jezdeckých školách. Umí skákat překážky do 100 cm, má i základy drezury. Zúčastnila se několika hobby závodů, které jezdecká škola pořádala, a dvakrát získala 1. místo. Byla i na několika jezdeckých soustředěních a příměstských táborech se zaměřením na výcvik a trénink jezdce. Eliška je velice sportovně nadaná a talentovaná a vlivem prostředí, ve kterém vyrůstá, v ní také roste potřeba pomáhat ostatním. Její koník dodává mnoho radosti nejen Elišce a její sestřičce, ale i jiným postiženým dětem.

Eliščiným snem je připravit svého koníka na ZZVJ (Zkoušky Základního Výcviku Jezdce) a získat licenci, která je podmínkou účasti na závodech. Aktivně se tedy připravuje na získání licence a k tomu potřebuje několikrát v týdnu individuální trénink pod vedením trenéra, který jí pomůže při získání potřebných jezdeckých dovedností.

Logo Nadační fond Veolia

Správní rada Nadačního fondu Incrementum se rozhodla podpořit dívku v jejím odhodlání a tvůrčí snaze a v rámci programu ŠIPKA Elišce umožnila individuální trénink. Úhradu nákladů individuálního tréningu se podařilo zrealizovat díky pomoci Nadačního fondu Veolia. Velmi obdivuhodné je Eliščino odhodlání jít za svým snem a snaha o dosažení vytčeného cíle. Eliška je ctižádostivá, pracovitá a velmi odhodlaná mladá slečna, která na sobě i přes ztížené životní podmínky stále pracuje. Materiální podporu si zaslouží.