Honza

HONZA – vášnivý cestovatel

Honza se dostal do diagnostického ústavu ve svých 14 letech. Stalo se tak kvůli jeho rodinné situaci dokonce podruhé. Tentokrát zůstal doma načas jen s otcem a začal zameškávat školní docházku. Nakonec se s kamarády zúčastnil i vloupání do jednoho rodinného domku v okrese Plzeň – sever, kde ukradli alkohol a kosmetiku. Honza se ale dokázal vzpamatovat, a rozhodl se pro cestu sebevzdělání a dobrého chování.

Od konce roku 2012 je umístěn v Dětském domově Domino Plzeň. Úspěšně studuje Střední průmyslovou školu elektrotechnickou na plzeňských Borech. V dětském domově vyniká svým slušným projevem a trochu netradičními zájmy. Rád chodí do plzeňského divadla a na další kulturní akce. Pokud je to možné, tak cestuje po nejrůznějších evropských zemích. Honzovi ale nejde o lenošení na pláži a ochutnávání specialit v hotelové restauraci, láká ho především poznávání nových zemí, měst a jejich obyvatel. Poznávání odlišných kultur, zvyklostí a trendů.

A právě pro toto, ne zcela běžné, zaujetí byl vybrán jako potenciální příjemce věcného daru. Ano, Honza si nenašel NF Incrementum, ale Incrementum si našlo Honzu jako nadějného klienta. Pro podporu jeho cestovatelské vášně a rovněž k posílení motivace „vzdělávat“ svými informacemi kamarády, spolužáky, vrstevníky rozhodla správní rada NF, že Honzovi bude nabídnut notebook (za standardních podmínek).

Honza s nabídkou nadačního fondu souhlasil a začínal se pomalu těšit na své další cesty do zahraničí a na své prezentace. Ještě před obdržením notebooku Lenovo ThinkPad T500 v hodnotě 6 441,- Kč (+ brašny s ramenním proutkem) si stanovil krátkodobý cíl – závazek, že za pomoci tohoto notebooku vypracuje z poznávací výpravy do Londýna interaktivní prezentaci o této britské metropoli (do které se budou moci posluchači z řad Honzových vrstevníků zapojovat svými dotazy a zkušenostmi). 

Honza formuloval též svůj dlouhodobý cíl. Rád by se věnoval cestování po Evropě, a pokud mu bude přát štěstí, pak i po jiných světadílech. Velkým snem je účast v expedici směřující za poznáním aljašské divočiny. Aby se mohl v cizích zemích lépe dorozumívat, chce se zdokonalovat v jazycích, zejména v angličtině.