Martin

MARTIN – nadějný házenkář

Martin je věkem už dospělý, ale systém školství ho ještě zařazuje do školních lavic. Studuje na Střední průmyslové škole elektrotechnické, kde má jako vynikající sportovec individuální studijní plán. Od mala tíhne ke sportu a jeho životní láskou se stala házená (handbal). Tu hraje od šesti let a kmenovým oddílem je TJ Košutka Plzeň. Tak jak Martin pronikal do tajů hry, zlepšovaly se jeho dovednosti a hlavně házenkářské myšlení. Ze zaníceného sportovce, který nevynechal žádný zápas, se postupně stala jedna z hvězd svého oddílu, které si všimli i činovníci našeho úřadujícího Mistra České republiky – TALENTU Plzeň a domluvili s mateřským oddílem Martinovo hostování. Ten se tak dostal do družstva starších dorostenců (jeho věková kategorie ve sportu) a má možnost hrát nejvyšší házenkářskou soutěž u nás.

Ne vždy se však život vyvíjí jen v růžových barvách, a tak se Martinovi po rozvodu rodičů ztížily ekonomické podmínky pro sportování. Házená je nejen tvrdý sport, který hodně bolí, ale i sport s tvrdou konkurencí, ve které obstojí jen ti nejlepší. Pro kvalitní výkony je třeba vedle tvrdé práce na palubovce i odpovídající vybavení k tréninku. Toho se však v současné situaci Martinovi nedostává, a tak požádal Nadační fond Incrementum o materiální podporu. Metou, kterou si uložil je v sezoně 2014/15, je být platným členem týmu TALENT Plzeň a dostat se na soupisku hráčů v 50% zápasů, které družstvo v aktuálním ročníku odehraje.

Správní rada Nadačního fondu Martinovu žádost projednala a odsouhlasila materiální podporu ve formě zapůjčení sportovního vybavení na dobu 10 měsíců. Při splnění daného cíle zůstanou veškeré sportovní věci Martinovi. Společně jsme se dohodli a vybrali házenkářskou obuv (3 598 Kč), funkční prádlo (2 193 Kč) a házenkářský míč (2 190 Kč). 

Martin jednou může svým přístupem ke sportu dosáhnout met nejvyšších a jeho dlouhodobým snem je reprezentace České republiky. Přejme mu tedy splnění všech snů, a pokud k tomu Nadační fond Incrementum přispěje malou částí, dosáhneme tak i naplnění našeho cíle.