Partneři

Kristýna

Kristýna (1996), mladá grafička a designérka

Od útlého věku Kristýna pobývá v Dětském domově ve Staňkově a pravidelně navštěvuje svoji postiženou sestru, která je umístěna v ústavu sociální péče. V současné době Kristýna studuje 3. ročník Střední průmyslové školy keramické a sklářské v Karlových Varech, obor grafický design.

Kristýna své výtvarné nadání projevila už v dětství, kdy navštěvovala ZUŠ a její práce každoročně reprezentovaly školu na výstavě žákovských prací. Zvolený obor studia dívku velmi baví a naplňuje. Grafický design považuje Kristýna za moderní, zajímavý a hravý obor. Nad rámec studijních povinností navštěvuje „ Ateliér“ – grafický a fotografický kroužek, kde se seznamuje s historií oboru, klasickými fotografickými a tiskařskými postupy. V rámci kroužku se věnuje také tvorbě plakátů. Kristýna se účastní různých grafických soutěží, např. o nejlepší logo Ekocentra v Ostrově.

Kristýniným snem je studium grafického designu na Západočeské univerzitě v Plzni.  Aby nemarnila čas, který zbývá do ukončení SŠ, kromě jiných plánů, má pro nejbližší měsíce v úmyslu vytvořit pro „svůj“ dětský domov logo a další atributy související s prezentací této organizace. Ve své nadšené mladé hlavě designérky nosí již také představu o návrhu výzdoby mikrobusu dětského domova.

Logo Nadační fond Veolia

Aby mohla Kristýna kvalitně zaznamenávat a prezentovat své práce, a také aby její vývoj pro studium VŠ nebrzdily výchozí ztížené sociální podmínky, potřebovala Kristýna kvalitní digitální fotoaparát. Ten bude používat i při dokumentaci objektu nebo prostoru, pro který vytváří grafický design. Fotoaparát se podařilo díky pomoci Nadačního fondu Veolia pořídit.

Až v ulicích uvidíte designérsky vychytaný autobus Dětského domova ve Staňkově, budete vědět, čí je to práce.