Eliška

ELIŠKA - výtvarnice

Eliška se do dětského domova dostala zhruba před 2 lety ne vlastní vinou,ale vývojem událostí v primární rodině. V Dětském domově Čtyřlístek v Plané u Mariánských Lázní pobývá ještě se svým mladším bratrem Pavlem. Eliška od září 2014 navštěvuje 1. ročník Střední odborné školy užitého umění a designu v Nerudově ulici v Plzni.

Na tuto školu se Eliška nepřihlásila náhodou. Již od dětských let se zabývá kresbou a malbou, ráda vytváří obrázky (i opravdová výtvarná díla). Nejraději kreslí tužkou či pastelkou – oblíbenými tématy jsou zvířecí motivy a scény z filmů. V digitální kresbě podniká Eliška první zajímavé pokusy. Své kresby přihlásila do několika soutěží - např. soutěž v kresbě žáků ZUŠ, kde uspěla v celorepublikovém kole a postoupila do kola evropského; soutěž Producentského centra Profil Mariánské Lázně, kde obsadila 3. místo v soutěži „Pro babičku a dědečka“; soutěž „Vánoční ozdoba“, apod.

V oblasti digitální grafiky má Eliška méně zkušeností, a právě proto požádala Nadační fond Incrementum o zakoupení notebooku a především grafického programu Photoshop Extended. Eliška byla zařazena do programu META, který je přímo určen pro mladé lidi, jejichž zájem přerostl v profesní zaměření. Aby tito mladí mohli dosahovat dalších pokroků v přípravě na svá povolání, potřebují nezbytné materiální vybavení. Eliška úspěšně prošla rozhodovacím procesem správní rady fondu a oba vytoužené dary v celkové hodnotě 14 115,- Kč jí byly slavnostně předány v sídle NF Incrementum v pondělí 16. 2. 2015.

Eliška má věcné dary prozatím v zápůjčce. Aby se staly jejím vlastnictvím, zavázala se ke splnění osobního cíle spojeného právě s počítačovou grafickou prací. Jejím úkolem je vytvořit návrh webových stránek konkrétní instituce. K tomu by jí mohl účinně dopomoci právě program Photoshop Extended. Budeme Elišce držet palce, aby zvládla dosáhnout jednak krátkodobého cíle, ale aby se jí v budoucnu splnil i její velký sen – vystudovat vysokou školu uměleckého směru a stát se grafičkou, či ilustrátorkou. Cílevědomost, pracovitost a úsilí jí zatím nechybí.