Lucie

LUCIE – moderní gymnastka

Lucie dělá moderní gymnastiku od předškolních let. Začínala jako další dívenky v tzv. přípravce gymnastického oddílu TJ Slavoj Plzeň - Bory. Její začátky, i přestup do závodní skupiny, byly komplikovány složitou rodinnou situací. Lucie žije v domácnosti pouze s matkou, otec je mimo rodinu. Veškerá tíha podpory dívky v jejím velkém koníčku tedy leží na mamince. A to se týká jak podpory finanční, tak stejnou měrou zajištění logistického, organizačního (doprava na závody, startovné, apod.).

Lucku gymnastika velmi moc baví. Postupně tento „koníček“ vytlačil ostatní podružné zájmy – tréninky jsou 4x do týdne, tak by ani nebyl na nic jiného čas. A je dobře, že moderní gymnastika u dívky zvítězila, neboť výsledkem této její píle je absolutní vítězství západočeské gymnastické ligy a rovněž oblastního přeboru 2015. Na Mistrovství ČR v moderní gymnastice 2015 v Brně obsadila 38. místo, na Monet cupu 2015 v Praze získala bronzovou medaili a mnoho dalších krásných umístění.

Ale Lucie nevyniká jen v gymnastice. Ona je navíc snaživá a úspěšná i ve školních disciplínách. Chodí do 5. třídy a má dosud samé jedničky! Nyní se hlásí na víceleté Sportovní gymnázium, tak se necháme překvapit, jak dopadne.

Když se Lucie dozvěděla, že byla Nadačním fondem Incrementum vybrána jako možná kandidátka materiální podpory, rozhodla se požádat o zakoupení závodního malovaného trikotu na MG „Ledové ostří“ v ceně 3790,- Kč, aby mohla i v další sezóně spolehlivě útočit na nejvyšší medailové pozice. Zároveň bylo správní radou nadačního fondu rozhodnuto, že další část podpory Lucie bude probíhat formou uhrazení pololetních oddílových příspěvků TJ Slavoj Bory ve výši 4 300,- Kč. Lucka byla zařazena do programu POUPĚ, neboť svým věkem odpovídá právě tomuto programu (přestože svými bohatými gymnastickými zkušenostmi by určitě spadala do programu pro starší děti). 

Lucie byla informována, že každý obdarovaný má povinnost stanovit si svůj osobní tzv. krátkodobý cíl, jehož splnění je podmínkou, aby věcný i finanční dar plně přešel do jeho vlastnictví. Lucka si tedy samostatně zvolila tento cíl: uspět na oblastním přeboru 2016 a zajistit si účast na MČR 2016 ve Žďáru nad Sázavou. Chtěla by samozřejmě též uspět u přijímacích zkoušek na plzeňské sportovní gymnázium.

Dlouhodobý cíl má Lucie pochopitelně spojený taktéž s gymnastikou. Až vyroste a bude dospělá, chtěla by se stát trenérkou moderní gymnastiky. My věříme, že se jí to podaří!